VER_HF
Всеукраїнський екологічний рух * Всеукраїнський екологічний рух * Всеукраїнський екологічний рух
Меню сайту


Форма входуСайти ХФ

Часопис Промінь Просвіти

 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГПошук


Календар
«  Грудень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


Архів записів


Організації ХФ


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


· RSS17.11.2018, 16:08
Головна » 2009 » Грудень » 12 » Громадські природоохоронні організації закликають Президента України заслухати на РНБО
Громадські природоохоронні організації закликають Президента України заслухати на РНБО
23:04

Громадські природоохоронні організації закликають Президента України

заслухати на РНБО звіт правоохоронних органів про охорону заповідного фонду

Група громадських природоохоронних організацій, серед яких такі авторитетні, як Національний екологічний центр України, УЕА „Зелений Світ”, ВЕГО „МАМА-86”, ЕГ „Печеніги”, направили Президентові В. Ющенку звернення, у якому пропонують негайно зажадати звіту Генеральної прокуратури, МВС та Мінприроди з питань дотримання законодавства у сфері охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Як відомо, у серпні цього року Президент видав Указ „Про додаткові заходи щодо розвитку природно-заповідної справи в Україні”, одним з пунктів якого було запропоновано Генеральній прокуратурі, МВС та Мінприроди України провести у тримісячний строк перевірки додержання законів, що регулюють відносини у сфері охорони й використання природно-заповідного фонду (ПЗФ), а також посилити нагляд під час розслідування кримінальних справ про порушення природоохоронного законодавства.

Визначений президентським указом час для проведення перевірок минув.  Громадські організації пропонують заслухати звіт правоохоронних структур на засіданні Раді національної безпеки та оборони України (РНБО), мотивуючи це масштабністю правопорушень на заповідних територіях та невиконанням державних природоохоронних програм.

Приміром відповідно до „Загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки”, вже у 2005 році заповідні землі мали складати 7% від загальної площі території країни, однак цієї мети досі не досягнуто. У даний час цей показник становить 5%, тоді як у західноєвропейських країнах 10 – 15%.

Надто небезпечними ці тенденції виглядають у карпатському регіоні, у басейні Дністра та Прута, що 2008 року постраждали від стихійного лиха. Катастрофічні наслідки минулорічного паводку, поза сумнівом, викликані багаторічною нераціональною діяльністю у лісовому, водному, сільському господарстві, розробці надр, плануванні розвитку територій тощо. Створення тут природно-заповідних об”єктів окрім збереження природного довкілля сприяло б його переходу до засад сталого, екологічно збалансованого та безпечного розвитку.

Особливу стурбованість громадськості викликають численні факти систематичної організованої протидії становленню Національного природного парку (НПП) «Гуцульщина» (Косівський район Івано-Франківської області).

Цей національний парк був організований Указом Президента ще у 2002 році. За ці роки у гірських лісах було припинено суцільні рубки лісу, які призводили до зсувів, паводків та руйнувань. Приміром, під час стихійного лиха 23 – 27 липня 2008 року лише у Косівському районі було підтоплено 1436 житлових будівель, відселено 1390 громадян, пошкоджено 99 автомобільних та 5 пішохідних мостів.

Натомість протягом останніх років процес становлення НПП «Гуцульщина» стикається зі свідомою протидією окремих підприємців та кримінальних груп, зацікавлених у інтенсивній експлуатації природних ресурсів Карпат, у першу чергу – у збільшенні масштабів рубок. У даний час у Косівському районі здійснюється організована діяльність, спрямована на скасування попередніх рішень сільських рад та розпоряджень Косівської РДА про надання дозволу на відведення земель в постійне користування парку. Оригінали проектів відведення земель в постійне користування НПП «Гуцульщина» свідомо блокуються у декількох судових справах.

Громадські лідери просять оприлюднити основні висновки звітів правоохоронних органів та сподіваються на адекватне ситуації рішення РНБО України.

 

Вони заявляють про свою готовність й надалі співпрацювати у рамках всеукраїнської громадянської кампанії „Гуцульщині - БУТИ!”, розпочатої у 2007 році з метою реалізації законних прав на безпечне довкілля, на участь у справі охорони та використання природно-заповідного фонду України, через сприяння становленню НПП „Гуцульщина”.

 

 

За додатковою інформацією просимо звертатися:

Олександр Степаненко

ЕГО „Зелений Світ”

gr.world@gmail.com

097-752-41-22

 

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 1059 | Додав: mech | Теги: Президент України, Олександр Степаненко, ЕГ „Печеніги” | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 0

Хостинг від uCoz