VER_HF
Всеукраїнський екологічний рух * Всеукраїнський екологічний рух * Всеукраїнський екологічний рух
Меню сайту


Форма входуСайти ХФ

Часопис Промінь Просвіти

 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГПошук


Календар
«  Березень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Архів записів


Організації ХФ


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


· RSS17.11.2018, 15:47
Головна » 2010 » Березень » 23 » Каховське водосховище + 54. Міжобласна басейнова угода – веління часу
Каховське водосховище + 54. Міжобласна басейнова угода – веління часу
00:47

19 березня 2010, м. Нікополь

Каховське водосховище + 54

Міжобласна басейнова угода – веління часу

Засідання «круглого столу» та прес-конференція присвячена «Дню води – 2010» в рамках затвердженого проекту «Каховське водосховище: передісторія регіону, задум і створення, сьогодення, проблеми, перспективи» організована Нікопольською організацією Національної спілки журналістів України по ініціативі громадської організації «Рідний Нікополь»,  Всеукраїнського   Екологічного   Руху  «Хортицький Форум»,  Міжнародним фондом Дніпра, Нижньодніпровською громадською басейновою радою, УЕА «Зелений Світ», Нікопольською організацією Всеукраїнської Екологічної Ліги. В Заході прийняли участь  громадські організацій Херсонської, Дніпропетровської та Запорізької областей - члени Нижньодніпровської  громадської басейнової ради.

В грудні 1992 року Генеральною асамблеєю  ООН на підставі  рекомендацій  «Порядку денного на ХХІ століття», ухваленій Конференцією ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо–де–Жанейро, що відбулась в червні 1992 року,  прийнято  резолюцію про щорічне проведення «Дня води».  Цей день починаючи з 1993 року відзначається  22 березня. Головна мета «Дня води» – проведення активного інформування  населення,  залучення громадськості,  формування соціального замовлення суспільства для  всіх  рівнів  влади.

Прес – конференції  в  форматі  «круглого столу» учасники спільно  обговорили    комплекс проблем приурочених  до «Всесвітнього Дня води».

В обговоренні проблем прийняли участь депутати Нікопольської міської ради, заступник начальника Дніпропетровського облводгоспу, головні санітарні лікарі м. Нікополя та Нікопольського району, головний інженер КП «Виробниче управління водно-каналізаційного господарства», ряд керівників  місцевих органів державної виконавчої влади,  представники громадських організацій національного, регіонального та місцевого рівня, представники ЗМІ міста та регіону.

Підтвердженням стурбованості світової спільноти станом водних ресурсів є прийняття та підписання в 1999 році Протоколу «Про воду та здоров’я». Цей документ в 2003 році ратифікований ВР України і став складовою національного законодавства. В 2005 році Україна  зобов’язалась  розробити та  затвердити національні цілі та показники і  встановити  строки їх реалізації. Невиконання нашою державою зобов’язань прийнятих перед світовою спільнотою  та власним народом вимагає рішучих дій та активізації зусиль  громадськості.

 Якість питної води  в самому місті Нікополі, селах району в комплексі з  іншими  чинниками, викликаними знаходженням в зоні спостереження Запорізького енерго-комплексу, діяльністю гірничо-металургійних підприємств, інших суб’єктів господарювання    суттєво впливає на стан здоров'я всього населення,  що  використовує для питних потреб поверхневу воду Каховського водосховища.   

Разом з тим з багатьох причин  відсутня  повна   реальна, не викривлена виробничими інтересами картина взаємодії всіх складових сучасного стану водогосподарської діяльності, питного  водопостачання  та наслідків його впливу на стан здоров’я населення, суспільно – економічну та демографічну ситуацію.

Відзначено недосконалість діючої нормативно–правової бази в сфері управління водогосподарською діяльністю та  питним  водопостачанням. Недотримання і ігнорування  вимог законодавства в сфері  питного водопостачання стало звичайним явищем.

Не виконана Національна Програма «Оздоровлення Дніпра та поліпшення якості питної води», одним із важливих заходів якої  передбачалось   припинення скидів забруднених вод підприємствами та комунальним сектором.

Викликом всьому суспільству є розробка планів розширення Запорізької АЕС та будівництва Каховської ГЕС – 2. При цьому останнє ґрунтовне комплексне дослідження стану Каховського водосховища  здійснено  за часів СРСР в 1984 році.  

Відсутність державного контролю за виконанням правових актів дала можливість органам місцевого самоврядування та комунальним підприємствам водопостачання ігнорувати вимоги законодавства .  

В ході обговорення розглянуто результати реалізації окремих розділів проекту «Каховське водосховище: передісторія регіону, задум і створення, сьогодення, проблеми, перспективи», який створено та реалізується за фінансової та організаційної підтримки ГО «Рідний Нікополь». В рамках реалізації проекту проведено дві науково–практичні конференції, здійснено видання журналу «Свята Справа – 21», останній номер якого присвячено нікопольщині, підготовлені пропозиції та вимоги до органів місцевого самоврядування та областей.  

ВЕР «Хортицький Форум» спільно з ТРК «Південна Зоря» створено  регіональний басейновий освітньо–просвітницький центр. Проблеми водосховища та питного водопостачання постійно фахово висвітлюються в  ТРК «Південна Зоря», про що свідчать  нагороди та призові місця  в національних конкурсах.  

Відзначено ігнорування вимог громадськості, резолюцій науково–практичних конференцій направлених міській  раді Нікополя та невиконання вже  прийнятих   рішень.  

Місцева влада не контролює стан території нашого міста,  прибережної зони зокрема.  До цього часу не визначено структуру відповідальну за роботу  зливової  каналізації  Підприємство – водопостачальник не одержало  висновків  санітарно–епідеміологічної експертизи та дозволів на поставку питної з відхиленням від вимог нормативних документів згідно вимог законодавства.

Склалася практика приховування  об’єктивної  інформації про якість питної води.  Через підлеглі ЗМІ розповсюджується  інформація, що показники питної води відповідають і навіть краще  нормативних.  Нікопольська міська рада не вимагає і не контролює виконання своїх  рішень – проведення екологічного аудиту, цитогенетичного моніторингу, затвердження історичних ареаліїв та інших.  Проблеми міста не виносяться для розгляду на обласний  та державний рівні.

Керівництво Дніпропетровської області ігнорує пропозиції Нікопольської міської ради щодо  підготовки та укладання міжобласної басейнової угоди для контролю стану поверхневих вод та водогосподарської діяльності водозбірного басейну Каховського водосховища та руслової частини Дніпра .     

Учасники заходу відзначили, що Нікополь, маючи статус історичного населеного місця,  є географічним і політичним центром території водозбірного басейну Каховського водосховища, має достатній  економічний і інтелектуальний потенціал, напрацювання та активну  громадськість.

Виходячи з цього Нікопольська   міська  рада  спільно з Нікопольською районною радою   зобов’язані  виступити з ініціативою створення  басейнової Асоціації органів місцевого самоврядування населених пунктів Каховського водосховища для вирішення спільних проблем, розглянути та оприлюднити  стан виконання власних Програм і затверджених водоохоронних заходів. Створення Асоціацій органів місцевого самоврядування  передбачено   Законом  «Про місцеве самоврядування в Україні» та рядом підзаконних актів.

Учасники «круглого столу» підтримують звернення громадських організацій, ініціаторів заходу,  до  Нікопольської  міської  ради та Нікопольської  районної  ради з вимогами, серед яких створення Регіональної Асоціації органів місцевого самоврядування, контроль строків виконання  спільно з місцевими структурами державної виконавчої влади своїх рішень,  продовження системної роботи на обласному і державному рівнях по підготовці та укладанню міжобласної басейнової угоди та проведення досліджень існуючого стану Каховського водосховища та руслової частини Дніпра.  

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 1191 | Додав: mech | Теги: Каховське водосховище + 54. Міжобла | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 1
1 Петр Павлович  
Здравствуйте. Пишет Вам житель г.Никополя Днепропетровской области Чухаленко Петр Павлович. Хочу поделиться с Вами своей проблемой, да скорее проблемой нашего города. По нашей улице Профинтерна живет гражданин Ткаченко. Он завел 50 свиней, это не являлось бы проблемой но он все нечистоты после них сливает в Каховское водохранилище (находящееся неподалеку от нас),а это приблизительно 150 литров в день. Раньше наши дети и внуки могли без проблем купаться на берегу , а теперь туда даже страшно подойти. Рядом находиться водонасосная станция города и весь этот мусор идет туда , а после в краны наших жителей. Мы подали заявление участковому , но уже месяц прошел , а результата никакого. Мы пытались сами решить эту ситуацию мирным способом, но гражданин Ткаченко закончил все мордобоем Двое на одного еще и угрожал моей семье , мол возьмет вила и всех заколит до одного. Я больше не знаю выхода поэтому прошу помощи у Вас.

С Ув. Петр Павлович.

мой телефон (05662)5-34-51 или моб. 8(067)7721777


Хостинг від uCoz